Rizikové kácení stromů

Provádíme rizikové kácení stromů a ořezy stromů na severní Moravě s dlouholetou zkušeností.

lift4_g-150x150Kdy a jak se provádí rizikové kácení stromů

Rizikové kácení stromů se provádí v případech, kdy není možné strom pokácet celý najednou a kdy hrozí bezprostřední ohrožení objektů v blízkosti stromu jako je například: elektrické vedení, okolní budovy, ploty a jiné cenné objekty. Stromy se v tomto případě kácejí postupně po částech od koruny dolů a jsou za pomocí lan spouštěny do vyhrazeného prostoru. K rizikovému kácení stromů používáme naše pracovní plošiny.

spez21-150x150Cena za rizikové kácení stromů

Cena za rizikové kácení stromů se určuje individuálně podle náročnosti a rizikovosti prací, které posoudíme na základě osobní prohlídky.

Faktorů které ovlivňují cenu za rizikové kácení stromů je mnoho (druh dřeviny, průměr, výška, náklon, okolní zástavba, elektrické vedení apod.) a proto se nedá stanovit paušálně.

Rizikové kácení stromů provádíme v těchto lokalitách:

Ostrava, Opava, Frýdek-Místek, Havířov, Karviná, Český Těšín, Třinec, Příbor, Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí, Frýdlant nad Ostravicí.

Povolení pro kácení stromů

DSC_4251Kácení stromů s povolením

Pro kácení stromů které mají ve výšce 1,3m nad zemí obvod větší než 80cm je potřeba mít povolení od obecního nebo městského úřadu. Tato povinnost se týká kácení stromů mimo trvale obydlená místa jako jsou chaty, rekreační plochy, stromořadí atd.

Kácení stromů bez povolení

Kácení stromů bez povolení lze provádět na zahradách u rodinných domů, bytových domů atd., které jsou oploceny trvalým oplocením.

Kácení stromů (kromě stromů havarijních) se provádí zejména v době od 1.Listopadu do 31.Března.

Povolení ke kácení stromů není třeba, jestliže se jedná o kácení stromů, které jsou havarijní a ohrožují své okolí. Před provedením kácení stromů, jenž jsou vyhodnoceny jako havarijní je ovšem dobré mít jejich fotodokumentaci, neboť obecní či městský úřad by následně mohl jinak vyhodnotit toto kácení stromů jako nezákonné.

Kácení stromů upravuje vyhláška 189/2013 Sb. o ochraně dřevin a povolování jejich kácení. Její plné znění si můžete přečíst zde: Vyhláška o ochraně dřevin a povolování jejich kácení

Potřebujete poradit nebo objednat : 608 728 530

Rádi Vám na požádání zpracujeme cenovou nabídku na rizikové kácení stromů v těchto lokalitách:

Ostrava, Frýdek-Místek, Havířov, Karviná, Český Těšín, Třinec, Příbor, Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí, Frýdlant nad Ostravicí.